
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Number of Cells | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Battery Type | Lithium-ion, Lithium Polymer |
| Function | Charge Management |
| Output Voltage | 4.25 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
